SIDEBORD, England, 1800-talets början.

Fanerad i mahogny. Skiva i vit marmor. Underdel med två parställda skåpluckor. Draghandtag i form av lejonmaskaron med ring. Benavslut med mässingtrissor. Längd 76 cm. Djup 45 cm. Höjd 90 cm.

Dekordel med spricka. Bruksslitage. Märken och repor. Torrsprickor.

Utropspris
3 000 SEK