SKÅP, Svenska Möbelfabrikerna, Bodafors, 1950-tal.

Fanerat i teak. Rektangulär form. Två dörrar med två bakomliggande lösa hyllplan. Två lådor. Märkt baktill SM 385/315, samt stämplat undertill "levererat 2:a mars 1957". Höjd 110, längd 110, bredd 42 cm.

Smärre slitage. Repor. Fläckar.

Utropspris
3 000 SEK