GOLVLAMPA, i form av trädgårdstomte, Heissner, 1900-tal.

Polykromt bemålad keramik. Lampa/lykta i svartlackerat trä. Höjd 73 cm.

Slitage, lyktan med smärre färgbortfall och sprickor. Funktion ej kontrollerad.

Utropspris
2 000 SEK