BOKHYLLA, jugend, Boman Ångsnickeri, Åbo 1900-talets början.

Bär tillverkarens stämpel.Tredelad. Ek, dörrarna med grönt glas. Justerbara hyllor. Höjd 190 cm, längd 200 cm, djup 42 cm.

Bruksslitage, sprickor.

Utropspris
600 EUR