KRYDDBURKAR, 12 st, "Åre", flintgods, Gefle.

6 stora med lock (höjd 20 cm inkl lock), 5 mindre varav 4 med lock (höjd 10 cm inkl lock), 1 väggburk. En liten skadad burk medföljer.

Slitage, krackelyr, smärre missfärgningar. Ett litet lock med lagning, en liten burk med nagg, två större lock med spricka.

Utropspris
1 500 SEK