SKÅLAR MED LOCK, ett par, sen Qingdynasti, 1900-tal.

Turkos glasyr. Bär Guangxus sex karaktärers märke. Höjd 19 cm.

Slitage, krackelyr, smärre nagg. Lock med omfattande lagning och skador.

Utropspris
1 500 SEK