SILVERSERVIS, 150 delar, bland annat CG Hallberg, Stockholm, 1900-talets första hälft. Vikt ca 6942 g (exkl. stålblad).

12 sannolikt fiskgafflar (längd ca 18,5), 12 sannolikt fiskknivar (längd ca 19,5), 12 matgafflar (längd ca 20), 12 matknivar (längd ca 23,5), 11 matskedar (längd ca 19,5), 12 förrättsknivar (längd ca 16,5), 16 förrättsgafflar (längd ca 14), 12 bordsgafflar (längd ca 17), 11 bordsknivar (längd ca 20,5), 12 hummergafflar (längd ca 16,5) 4 smörknivar (längd ca 19). Serveringsbestick: 6 olika skedar, varav en syltsked. Ströare, ostkniv, ströare, såsslev, soppslev, 2 mindre serveringsgafflar samt 4 mindre knivar, 5 st bestickställ, tårtspade, tång.

Bruksslitage, repor och märken. Gafflar med slitna tenar. Mindre anlupna. Vikt inkluderar ej knivar med stålblad. Monogram.

Utropspris
20 000 SEK