SKÅP, jugend, 1900-talets första hälft.

Ek. Överdel med två glasade dörrar med bakomliggande hyllplan. Underdel med två lådor samt dörrpar med bakomliggande hyllplan. Skuren dekor. Beslag av mässing. Bredd 125. Djup 57. Höjd 195 cm. Nyckel finns. Nyckel finns. Nyckel finns.

Slitage. Repor och märken. Fläckad skiva. Torrsprickor. Fanerskador.

Utropspris
2 000 SEK