GOLVLAMPA, ASEA, 1960-tal.

GOLVLAMPA, ASEA, 1960-tal.

Svartlackerad och förkromad metall. Ställbar arm, Svart skärm stämplad ASEA BELYSNING E1780. Högsta höjd 142 cm.

Slitage. Ej funktionstestad. Eventuellt är skärmen omlackerad.

Utropspris
3 000 SEK