FÅTÖLJER, ett par, "Schulz", Otto Schulz, Jio Möbler, omkring 1900-talets mitt.

Textilklädda med lösa sittplymåer och djuphäftade ryggbrickor. Ben i betsat trä.

Bruksslitage. Fläckar. Klädsel ställvis blekt. Ben med skav, repor och märken. Delvis senare knappar i rygg.

Utropspris
25 000 SEK