HALLMÖBLEMANG, 4 delar, bla. Arne Vodder för Ateljé Glas och Trä Hovmantorp, 1960-tal.

Jakarandafanér. Hallbyrå, Arne Vodder, två lådor, utsvängda ben. Bredd 60 cm, djup 30 cm, höjd 53 cm. Modellnummer 6835. Spegelram med konkava lister. Modellnummer 7078, höjd 105, bredd 43 cm. Lampetter, kupor i vitt opalglas, höjd 23 cm.

Repor, stötmärken, blekt, ej funktionstestade.

Utropspris
4 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

504. Claës E. Giertta, armband, silver, Stockholm 1960.
Utropspris
7 000 - 8 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
4 500

ditt bud
Aktuellt bud:
4 500 SEK