VÄGGPENDYL, porslin, sannolikt Frankrike, omkring år 1900.

Dekor av mässing. Förgylld dekor av blommor och bladverk mot blå botten. Emaljerad urtavla. Höjd 39. Bredd 26 cm. Nyckel finns.

Ej funktionstestad. Slitage.

Utropspris
2 000 SEK