Teakfaner. Rak form med dörrpar samt dörr. Bakomliggande hyllplan. Dekor av rektangulära dörrknoppar. Längd ca 170, djup ca 42, höjd ca 80 cm.
Slitage, repor och enstaka stötmärken.