WASSILY KANDINSKY, The art of Spirtual Harmony, övers. av MTH Sadler, Constable and Company, London 1914.
Illustrerad. Samtida inbindning, halvband med klotrygg, marmorerade pärmar.
Slitage, smärre hörnskador på bokbandet.