Thomas Sidney Cooper

(Storbritannien, 1803-1902)
Thomas Sidney Cooper
(Storbritannien, 1803-1902)

THOMAS SIDNEY COOPER, olja på duk, signerad och daterad 1896.

Boskap i landskap. 46x62.

Ytslitage i form av bl a fläckar. Krackelyrer och färgbortfall. Retuscher.

Utropspris
20 000 SEK