SKRIVBORD, David Rosén, Futuraserien för Nordiska Kompaniet, 1950-tal.

Mahogny. Beslag av mässing. Fyra lådor. Dörr med bakomliggande hyllplan. Delbart. Etikettmärkt. Bredd 180. Djup 40. Höjd 74 cm. Nyckel finns.

Slitage. Repor och märken. Fläckad skiva. Nyckel finns.

Utropspris
3 000 SEK