SPEGEL, gustaviansk stil, 1800-talets senare hälft.

Oval, delvis blad förgyllning samt bronserad, bandrosett, ramen med skuren lagerkrans och stavbandsdekor, fasettslipad spegel. Längd 88 cm, höjd 78 cm.

Delvis sliten förgyllning.

Utropspris
400 EUR