LAMPFOT, glas, Carl Fagerlund, Orrefors.
Klart och blåtonat glas. Etikettmärkt samt märkt "RD 1566 Orrefors". Totalhöjd 30 cm.
Repor, bruksslitage. Ej funktionstestad.