VAS OCH KLUCKAFLASKA, glas, 17/1800-tal.

Flaska i klarglas med påklippt dekor, höjd 21cm. Vas med cylindrisk form, graverad dekor av bland annat friherrlig krona och blomster, höjd 17cm.

Sprickor. Lagningar. Tillverkningsdefekter.

Utropspris
2 000 SEK