Stolar med sits i trä, samt genombruten dekor. Bord med pelarfot. Fåtöljerna höjd ca 83 cm. Bordets diameter ca 75, höjd ca 72 cm. Endast fåtöljer märkta.
Bruksslitage, repor och märken/mindre missfärgning. Bordet ej märkt, detta då endast möjligen Anderstorp. Färgbortfall på armlän på både fåtöljerna. Färgbortfall på bordet.