SKÅP, 1800-talets andra hälft.

Dörr med bakomliggande hyllplan. En låda över dörr samt en s k blindlåda under dörr. Senare målning och beslag av mässing. Kompletterat med senare ben. Bredd 72. Djup 44. Höjd 139 cm. Nyckel finns.

Torrsprickor. Repor och märken.

Utropspris
4 000 SEK