PARTI LEKSAKER, 5 st, bl a trä och plåt, Brio, Lego, Mamod m fl. 1950-60-tal.

"Jubilerande Sångfågel", plåt, Tyskland, höjd 12 cm, i originalförpackning. Legoask med 21 takklossar, byggsats 821, höjd 8,5 cm. Hund på hjul, Brio, höjd 14 cm. Hund i plåt, Kina, längd 12 cm. Ångmaskin Mamod Minor 2, England, höjd 16 cm.

Mekanisk funktion ej kontrollerad. Slitage, ytsmuts. Delar saknas.

Utropspris
150 EUR