Louis Aime Japy

(Frankrike, 1840-1916)
Louis Aime Japy
(Frankrike, 1840-1916)

LOUIS AIMÉ JAPY, olja på duk, signerad.

Landskap vid vatten med boskap och figurer. Ca 81 x 65 cm.

Ytsmuts, fläckar, märken. Krackelyr. Ställvis utbuktande partier samt genomgående revor med färgbortfall.

Utropspris
10 000 SEK