BOK. Bibel, "Die Gantze Heilige Schrift".

Nürnberg 1641.

Ej genomgången, bruksslitage och skador, sidor med lagningar, senare bindning från 1771.

Proveniens

Enligt uppgift Grosshandlare Johan Georg Vougt, Karlskrona.

Utropspris
2 000 SEK