MÅNBORD, ett par, 1900-talet första hälft.

Bemålat trä. Svängda ben. Längd 120, bredd 59, höjd 78 cm vardera.

Bruksslitage. Sprickor, fläckar och mindre skador. Smärre färgbortfall. Senare bemålade.

Utropspris
2 000 SEK