BORD, delvis gustavianskt sent 1700-tal.

Bordsskiva i rotfanér. Snidad dekor. Fotavslutningar med mässingshylsor. En låda. Längd 89, bredd 88, höjd 71 cm.

Bruksslitage. Fanérskador. Renoverat och kompletterat. Sniderier ställvis skadade.

Utropspris
2 000 SEK