SKÅL/VINKYL, silver, CG Hallberg, Stockholm, 1918. Vikt ca 1880g.

Fyra fötter i form av parställda delfiner. Skål med dekor av blad, festonger med rosetter. Höjd 24,5, diameter 27cm.

Slitage. Repor. Missfärgningar. Stöldmärkt under fot.

Utropspris
8 000 SEK