MATSKEDAR, 2 st, silver, Wolter Siewers, mästare 1693-1722, Norrköping samt Carl Schmidt, Köping, 1777. Vikt ca 240 g.

Den ena med så kallat fiolskaft, den andra en så kallad råttsvanssked. Längd ca 20-20,5 cm.

Slitage, repor och stötmärken/mindre bucklor. Gravyr.

Utropspris
2 000 SEK