Tio djupa mattallrikar (nummer 1614), tolv mattallrikar (nummer 1621), tio förrättstallrikar (nummer 1623), tolv efterrättstallrikar (nummer 1624), tio + fem assietter (nummer 1626 + 1625).
Bruksslitage, 1 del med nagg, 2 delar med flisor, 24 delar II:a sortering.