PUNSCHKOPPAR, 12 st, främst K&EC, Göteborg, 1950-tal. Total vikt ca 370 gram.

Uppsvängd hänkel, rund fot. Hamrad dekor samt invändigt förgyllda. Höjd ca 5 - 5,5 cm.

Slitage. Repor, fläckar, märken. Vissa med sliten förgyllning.

Utropspris
3 000 SEK