SERVISDELAR, 16 delar, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft.

Fyra vaser, 1015 och 1016. Tre fat, 1115, 1147 och 1148. Tre skålar, 1023 och 1018. Ett askfat, 1001. En såsskål, 1105. Två burkar med lock, 398 och 400. Ett par ljusstakar, 1138.

Bruksslitage. 1148 av andrahandssortering med defekt på fotring.

Utropspris
2 000 SEK