FOTOGRAFIER, ca 26 st. Bl a Gustav V:s jaktlag, "Hagasessorna", Prinsessan Sibylla, konung Carl XVI Gustav m fl.

Fotografier med bl a Gustav V och hans jaktlag, Gustav V, prins Gustav Adolf och prinsessan Sibylla med "Hagasessorna", "Hagasessorna och nuvarande konung Carl XVI Gustaf, prinsessan Margaretha 16 juni 1948, kronprins Carl (XVI) Gustaf som ca 8-åring i riddarrustning, konung Gustav V vid frukostbordet och Hagasessorna skrivande och ridande häst.

Slitage.

Proveniens

Kammarvaktmästare Martin Wenström.

Utropspris
2 000 SEK