BORDSUR, sent 1800-tal.

BORDSUR, sent 1800-tal.

Urhus i sten. Dekor av flankerande bevingade kvinnofigurer. Höjd 33 cm. Pendyl medföljer.

Bruksslitage, visst ytslitage och nagg. Mindre färgbortfall, lagningar samt smärre ärgningar. Ej funktionstestad. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Utropspris
2 000 SEK