VAS, glaserat stengods, Michael Andersen & Söner, Bornholm. Jugend, tidigt 1900-tal.

Genombruten dekor med glasyr i gröna och grå toner. Stämpelsignerad. Höjd 18 cm.

Fotnagg.

Utropspris
1 500 SEK