SALTKAR, 4 st, förgyllt silver, Daniel & Charles Houle, London 1864 samt SKEDAR, 4 st. Vikt ca 350 g.

Saltkar med kartuscher och bladverk. På tre ben. Diameter 8 cm. Skedar från 1840-talet, näckformade blad, längd 10 cm. Gravering i kartusch med krona.

Några mindre repor och fläckar.

Utropspris
4 000 SEK