KARMSTOLAR, 1 par, sannolikt Nesto, Nässjö Stolsfabrik, 1900-talets andra hälft.

Björk. Svängd rygg med pinnar. Kopplade ben.

Slitage. Torrsprickor. Fläckar. Lagning med limm vid benen och pinnen mellan benen.

Utropspris
1 500 SEK