BESTICKUPPSÄTTNING, 23 delar. Silver och pärlemor. Atkin Brothers, Sheffield, England, sannolikt 1881.

11 gafflar och 12 knivar med pärlemorskaft. Bladen av silver. Gafflarnas längd ca 16, knivarnas längd ca 20 cm. I etui av mahogny och idegran med infälld sköld i mässing.

Slitage. Repor. Etui med sprickor.

Inköpt i England under 1950-talet.

Utropspris
3 000 SEK