Hamilton Macallum

(Sverige, 1841-1896)
Hamilton Macallum
(Sverige, 1841-1896)

HAMILTON MACALLUM, olja på duk, signerad och daterad 1886.

" A kiss at the sea". 86 x 168.

Krackeleringar. Färgresningar. Oxiderad fernissa.

Utropspris
8 000 SEK