SKÅP, Louis Seize-stil, 1900-talets andra hälft.

Fanerat med valnöt. Dekor av intarsia. En låda samt dörr med bakomliggande hyllplan. Beslag av mässing. Skiva av marmor. Bredd 85. Djup 40. Höjd 102 cm. Nyckel finns.

Repor och märken. Skivan med lagningar. Fanerskador.

Utropspris
3 000 SEK