SKULPTUR, gjutjärn, efter Aubert, Artemy Lavrentevich, Kasli 1904, Ryssland.

Kirgisiern till häst. Signerad i godset med kyrilliska bokstäver Л. Оберъ 1872. Höjd 38 cm, längd 36 cm.

Rost, repor. En skruv saknas, ryttaren sitter löst. Samtliga ben med lagningar.

Utropspris
200 EUR
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

1335. Urna med lock, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK