Olika mästare samt modeller, två av skedarna med s k fiolskaft. Samtliga skedar svenska, ragusked tillv i Hamburg 1820. Skedarnas längd ca 21 - 22. Raguskedens längd ca 29 cm.
Slitage. Repor, rispor. Gravyr samt mindre bucklor. Raguskeden med förslitningsskada.