LAMPETTER, 1 par. Mässing och prismor, 1900-talets andra kvartal.
Mässingsstomme med dekor av stiliserade urnor och växter. Behängd med slipade och gjutna prismor. Medföljande skärmar i veckat ljusgult tyg. Höjd ca 20 cm.
Bruksslitage. Ej funktionstestade.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.