BESTICK, 30 snarlika delar, silver, bl a Mema, 1970-tal. Vikt med stålblad ca 829 g.

Modell Haga. 9 smörgåsgafflar (15), 4 smörgåsknivar med stålblad (18), bordsgaffel (18), 5 bordsknivar med stålblad (19), bordssked (19), 4 teskedar (13,5) samt 6 kaffeskedar (11).

Obetydligt slitage.

Utropspris
3 000 SEK