Niilo Eklund

(Finland, 1894-1931)
Niilo Eklund
(Finland, 1894-1931)

NIILO EKLUND, olja på duk, uppfodrad på skiva, signerad och daterad 1920.

Vintrigt landskap. 21,5 x 25,5 cm.

Krackelyr, små fläckar, obetydligt färgbortfall.

Utropspris
150 EUR