VÄGGHYLLA SAMT ett par VÄGGKONSOLER, empirestil, omkring sekelskiftet 1900.

Hyllplan av mahogny med konsoler och beslag av bronserad metall. En rektangulär hylla, längd 59, djup 16,5, höjd 20. Ett par kvadratiska konsoler, 10 x 10, höjd 15 cm.

Slitage, repor, enstaka fläckar.

Utropspris
2 000 SEK