ARMBANDSUR, Zodiac Astrographic SST, 1970-tal.

Blå urtavla med datumfönster. Automatiskt uppdrag. Vatten och stötresistent, antimagnetic. Boettens mått ca 3,3x4,1 cm. Armband i stål.

Repor på urtavlan, bruksslitage, ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK