Sven Palmqvist

(Sverige, 1906-1984)
Sven Palmqvist
(Sverige, 1906-1984)

GLASSERVIS, 34 delar, "Rapsody", Sven Palmqvist, Orrefors.

Röktonat glas. 4 champangekupor, 4 assietter, 1 karaff med glas, 1 ishink, 8 små selterlas, 8 grogglas, 4 likörglas, 4 starkvinsglas.

Slitage. Delar med små nagg. Repor.

Utropspris
2 000 SEK