BESTICK, 50 snarlika delar, silver, "Chippendale", GAB, sent 1900-/2000-tal. Total vikt ca 1235 g.

2 bordsgafflar (18), bordskniv (21), 6 bordsskedar (18), 8 smörgåsgafflar (14,5), 5 smörgåsknivar (17,5), 12 teskedar (14), 3 kaffeskedar (12), 7 moccaskedar (10,5) 4 mindre gafflar (12) samt 2 smörknivar. Knivar med stålblad.

Obetydligt slitage.

Utropspris
4 000 SEK