FRANCOIS VOLTAIRE (1694-1778), OEUVRE COMPLETES DE VOLTAIRE, 65 vol, Charles-Guillaume Ettinger, Gotha 1784-1789.

Halfranska band med upphöjd bindning. Fransk text.
1, 2, 4-8, 10-55, 57-62, 64, 66-70.

Slitage, fläckar, mindre skador. Renoverade och kompletterade band. Ej fullt genomgångna.

Utropspris
8 000 SEK