SERVIS, Rosenthal, "Botticelli (Isolde)", ca 101 delar

Bestående av;
41 tallrikar (diameter 25,5)
11 djupa (diameter 25,5)
10 assietter (diameter 19,5)
3 terriner med lock
2 såssnipor
4 uppläggningsskålar (2 storlekar)
4 ovala uppläggningsfat (olika storlekar)
2 ovala mindre uppläggningsfat
2 runda uppläggningsfat (diameter 36)
10 kaffekoppar med fat (ett extra fat)
12 assietter (diameter 15,5).

fotnagg, ställvis något sliten förgyllning.

Utropspris
3 000 SEK